Žmonių sveikata svarbiausia – paroda „Agrovizija 2021“ perkeliama į 2022 metus


Koronaviruso (COVID-19) pandemija sutrikdė ilgametę tradiciją – vasaros pradžioje agroverslo specialistams ir ūkininkams susirinkti į žemės ūkio technologijų parodą „Agrovizija“. Šalyje išliekant didelei COVID-19 plitimo grėsmei ir atsižvelgiant į šalies mastu taikomas prevencijos priemones, tarptautinė žemės ūkio technologijų paroda „Agrovizija 2021“ perkeliama į 2022 metus.
„Tai sunkus sprendimas. Labai apmaudu, kad dėl susiklosčiusios situacijos neįvyks visam šalies agrosektoriui ir žemės ūkio mokslui svarbus renginys, į laukus prie Akademijos, Kėdainių rajone, sukviečiantis tūkstančius lankytojų. Tačiau žmonių sveikata svarbiausia, nepaisant patiriamų nuostolių ar nusivylimo.
Organizatoriai artimiausiu metu susisieks su parodos dalyviais dėl šalių sutartinių įsipareigojimų vykdymo suderinimo“, – sako Lietuvos augalų apsaugos asociacijos vadovė Zita Varanavičienė.
„Šių metų parodos tema „Daugiau su mažiau“ buvo orientuota į racionalų išteklių naudojimą. Pats svarbiausias ribotas išteklius – dirvožemis“, – sako LAMMC direktorius dr. Gintaras Brazauskas.
Parodos organizatoriai kviečia apie tvarų ūkininkavimą, racionalų dirvožemio naudojimą, inovatyvius sprendimus žemės ūkyje diskutuoti š. m liepos 1 d. vyksiančiame virtualiame diskusijų forume „Daugiau su mažiau“. Įvairiose strategijose žemdirbiams išsakoma daug skirtingų lūkesčių ir reikalavimų, kurie sunkiai įgyvendinami dirbant tik tradiciniais metodais. Einant pažangios žemdirbystės keliu ir apdairiai taikant inovatyvias technologijas, turėtų būti įmanoma rasti visoms pusėms priimtinus sprendimus.
Diskusijų forume bus kalbama apie įvairių žemdirbystės technologijų efektyvumą ir perspektyvumą – ir tradicinės, ir alternatyvios žemdirbystės sistemos turi siekti dirvožemio tvarumo didinimo, gamybos sąnaudų mažinimo, aukštos produkcijos kokybės ir pelningumo. Didėjantis maisto, pašarų ir atsinaujinančių žaliavų poreikis, griežtėjantys aplinkosaugos reikalavimai verčia ieškoti sprendimų, kaip suderinti socialinius ir ekonominius aspektus, ūkininkaujant įvairaus derlingumo dirvožemiuose.
Susitikime virtualiame diskusijų forume ir suvaldžius pandemiją – kitoje parodoje „Agrovizija“. Sekite naujienas parodos interneto svetainėje www.agrovizija.lt. Dėkojame už supratingumą.
Parodos „Agrovizija 2021“ organizatoriai
Lietuvos augalų apsaugos asociacija, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centras

Comments are disabled.