Pažanga keičia žemės ūkį: paroda „Agrovizija 2021“ kvies domėtis naujovėmis


Didieji pasaulyje stebimi pokyčiai – gyventojų skaičiaus augimas, klimato kaita, būtinybė mažinti šiltnamio dujų emisijas – lemia papildomą spaudimą žemės ūkio sektoriui.

Daugiau su mažiau – parodoje „Agrovizija 2021

„Nepatingėkite savo kalendoriuose pasižymėti  – paroda „Agrovizija“ vyks 2021 m. birželio 30 – liepos 2 dienomis, Kėdainių rajone, prie Akademijos. – kviečia Zita Varanavičienė, Lietuvos augalų apsaugos asociacijos direktorė. Pasak LAAA direktorės, parodos organizatoriai puikiai suvokia, kad net ir kitais metais renginių organizavimas gali išlikti apsunkintas COVID-19 pandemijos. Tačiau mokslininkai prognozuoja viruso sezoniškumą, paroda vyks vasarą beveik 30 hektarų teritorijoje ir atvirame ore, yra visos sąlygos išlaikyti saugius atstumus. „Ruošiamės parodai antros pandemijos bangos metu ir tuo pačiu metu viliamės, kad iki 2021-ųjų vasaros pandemija bus suvaldyta. Kita vertus, pandemija tik išryškino žemės ūkio svarbą ir maisto augintojus poetiškai imta vadinti mūsų herojais“, –sako Z. Varanavičienė.

Girdime įvairiose strategijose žemdirbiams išsakomas didelis lūkesčių ir reikalavimų sąrašas. Jis sunkiai įgyvendinamas dirbant tik tradiciniais metodais. Einant pažangios žemdirbystės keliu ir apdairiai taikant inovatyvius sprendimus įmanoma judėti keliamų tikslų link. „Daugiau su mažiau“ koncepcija, kuria nubrėžiama pagrindinė kryptis plėtojant žemės ūkį, orientuota į racionalų išteklių panaudojimą yra šių metų parodos tema.

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro tyrėjai „Agrovizijoje“ kaskart pateikia bent keletą atsakymų į parodos lankytojams rūpimus klausimus: produkcija turi būti tvari, ją gaminant reikėtų vengti atliekų ir nekenkti aplinkai- naudojant mažiau žaliavų, saugant vandens kokybę ir kiekį, gerinant dirvožemio sveikatą ir stengiantis sušvelninti klimato pokyčius. Ar tai įmanoma ? Kur sprendimas ? Kaip teigia Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto direktorė dr. Žydrė Kadžiulienė, dirvožemiai yra centrinė ašis minėtų strategijų įgyvendinime, tuo pačiu dirvožemis ir ribotas išteklius, kurio degradacija, ypač organinių medžiagų praradimas, yra grėsmė dirvožemio funkcijoms. Mes ne visuomet suvokiame dirvožemio svarbą, bet iš tiesų nuo jo priklauso mūsų gyvenimas. „Agrovizijos“ metu organizuosime pokalbius apie dirvožemio funkcionalumo išsaugojimą, ekspozicijose bus demonstruojamos, naujos, Šiaurės Europos sąlygoms adaptuotos, specifinės kokybinės sudėties žieminių kviečių ir kitų augalų veislės. Plėtojant žemės ūkį vis svarbesniu tampa įvairesnis bei beatliekinis fitožaliavų panaudojimas, įvairių agrožaliavų kokybė – toms aktualijoms taip pat numatome skirti dėmesį parodos metu organizuojamuose seminaruose, diskusijose – pabrėžė LAMMC Žemdirbystės instituto direktorė.

Paroda atsinaujino ir išoriškai. Pristatydami naują parodos ženklą akcentuojame atvirumą pokyčiams, tvarų augimą ir rūpestį išteklių išsaugojimu. 2021 m. „Agrovizijoje“ bus pristatomas visas spektras žemės ūkio inovacijų, mokslo ir technikos naujienos ir  tiksliosios žemdirbystės metodai. Ištikimi parodos „Agrovizija“ lankytojai žino, kad, ši paroda pristato praktiškai pritaikomas  technologijas, gerą žemės ūkio praktiką, naudojant naujausius augalų apsaugos sprendimus, perspektyviausias veisles ir modernią techniką. Kiekvienam ūkiui tinkamiausias sprendimas randamas, pasitelkiant mokslininkų ir konsultavimo specialistų rekomendacijas. Išmanieji maistmedžiagų nustatymo metodai ir tręšimas kintamomis normomis, skaitmeniniai sprendimai agronomijoje, atvirų – tai tik dalis naujienų. Likusį pusmetį iki parodos sekite parodos dalyvių prisistatymus, kitas naujienas internetinėje svetainėje www.agrovizija.lt arba bendraukime socialinio tinklo Facebook paskyroje Agrovizija – pasakoja Z. Varanavičienė. Naujovės ir parodos tradicijos – tokį balansą siekiame išlaikyti.

Straipsnis buvo publikuotas žurnale „Mano ūkis“ 2021 m. sausio mėn. numeryje.

Comments are disabled.